«

Bal Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bal Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler -Günümüzde yapılan tüm gıda alışverişlerinde dikkat edilmesi gerektiği gibi bal alımı yapılırken de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Teknolojinin ve sanayileşmesinin gelişmesi ile birlikte gıda sektöründe pek çok yapay besin öğesi üretilmektedir. Son dönemlerde gündeme gelen yapay besinlerin üretiminin yanı sıra yapılan bu sahtekârlık yapay bal üretme noktasına kadar gelmiştir.

Özellikle günümüz marketlerinde yer alan pek çok içerik yapay gıda maddesi kullanılarak üretilmektedir. Bunun önüne geçmek istiyorsanız mutlaka bilindik yer ve markalardan alışveriş yapmalısınız. İnsanların sağlığını korumak için tüketmiş olduğu birçok besin yer almaktadır. Bal da bunlardan bir tanesidir.

Tüm besinlerde olduğu gibi Bal alırken dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Kaliteli bal elde etmek istiyorsanız mutlaka bilindik ve onaylanmış markaların tercih edilmesini önermekteyiz. Eğer çevrenizde bal üretimi yapan var ise doğal olduğunu bildiğiniz balı almanız hem sağlığınız açısından hem de bütçeniz açısından oldukça uygun olacaktır.

Market, Pazar ve alışveriş merkezlerinden alacağınız bal ürünleri üzerinde dikkat etmeniz gereken en önemli husus Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliği’ne uygun yazısının bulunup bulunmadığıdır. Etiketlerde yazan Bal Aromalı Şurup yazısını gördüğünüzde bu ürünün doğal bal olmadığını rahatlıkla anlamanızda mümkündür.

Bal alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmakta olup bunları en temel halleri ile listelemek gerekirse; Güvenilir markalardan alış veriş yapmak, Etiket ve üretim tarihini kontrol etmek ve petekten ziyade süzme bal tercih etmek sizlerin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

 

 

Bir Cevap Yaz

NecatiGZL Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *