«

Bal Kansere İyi Gelir Mi?

Kansere karşı koyabilmek için birçok doğal besin öğesi kullanılmaktadır. Bal da kanser ile mücadele için en etkili doğal besinler arasında yer almaktadır. Peki Bal Kansere İyi Gelir mi?

Türk Kanser Derneği tarafından yapılan açıklamada balın antikansorejen olmasının sebebini içerisinde bulundurduğu antioksidan ve antienflamatuar etkilerine bağlamıştır. İnsanlar ve hayvanlar üzerinde yapılan tetkiklerde balın kanserojen hücreleri temizlediği ve tedavisinde olumlu sonuç alındığı görülmüştür.

Günümüzde bal başta olmak üzere arı ürünlerinin çoğu popüler bir hale gelmiştir. İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu birçok vitamin ve mineral bal poleni içerisinde mevcut olarak bulunmaktadır.

Arılar tarafından sağlanan ürünlerin özellikle potasyum oranı diğer tüm besinlere oranla oldukça fazladır. Bu ise vücudun temizlenmesinde büyük bir rol üstlenmektedir.

Dünya genelinde birçok sağlık örgütü tarafından yapılan araştırmalarda dünya da yaş ortalaması üzerinde yaşayan insanların birçoğu arıcılık işi ile uğraşanlar ve bal tüketimine önem verenler arasında olduğu görülmüştür. Yapılan tüm araştırmaların gösterdiği üzere balın birçok hastalığın yanında kanser için de iyi geldiği tespit edilmiştir.

Arı ürünlerinden biri olan propolisin hücre yenilemesinde çok etkili olduğu bilinmektedir. Propolis arılar tarafından çam, kestane ve meşe ağaçlarının tomurcuklarından toplanmaktadır.

Reçine tarzı bir madde olarak bilinir ve hücre yenilenmesi ile birlikte vücudun dinç kalmasını sağlamaktadır. Hücre yenilenmesi ise kanserin önlenmesinde oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra cildi koruyarak cilt güzelliğinin korunması içinde oldukça önemlidir.

 

Bir Cevap Yaz

NecatiGZL Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *